Головна » 2020 » Лютий » 18 » СВЯТО СТРІТЕННЯ
СВЯТО СТРІТЕННЯ

Українські народні традиції – невичерпне джерело виховання дітей дошкільного віку. І тому завдання педагогічного колективу ДНЗ №4 «Сонечко» спрямоване на те,
щоб познайомити дитину з національними традиціями; навчити поважати іх; розвинути інтерес до української народної спадщини шляхом систематичного і цілеспрямованого залучення дітей до витоків народної культури. У виконанні цих завдань  допомагають проведення свят у ДНЗ за народними традиціями.
  15 лютого відзначають Свято Стрітення в Україні. У народному українському побуті це свято здавна символізує зустріч зими з весною. Напередодні цього народного свята 14 лютого в ДНЗ №4 «Сонечко» пройшло  свято зустрічі Зими з Весною. Ведуча свята – господиня Катерина, розповіла про те, як з давніх давен люди вірили, що на Стрітення, обов’язково, має «змагатися зима з весною». В цей день вони зустрічаються, і хто переможе - тому до кінця місяця і господарювати.
  Вихователі Дерев’янко В.А., Неліпа О.С., Страшненко А.К., які виконували ролі господині, Зими та Весни, організовували з дітьми  ігри-розваги, під час яких діти демонстрували свою спритність, винахідливість. Яскраве, веселе свято супроводжувалось веселими піснями, хороводами, таночками і віршиками.  Пригадала господиня Катерина  ще про один звичай – випікання пташок «жайворонків». Люди вірили, що птахи на своїх крилах приносять з далекого краю Весну, проганяють холодну Зиму. Тому діти всі разом заспівали пісеньку про жайворонків. Цікавим сюрпризним моментом було для дітей пригощання смаколиками у вигляді жайворонків, які кухари закладу спекли для всіх малят садочку. По завершенню свята, під час прогулянки , діти  на майданчиках   ще раз проспівали веснянки, закликаючи весну.
  Свято Стрітення подарувало гарний настрій, задоволення,  позитивні емоції дітям та дорослим.

Переглядів: 93 | Додав: Адмін | Рейтинг: 0.0/0