6. Залучення педагогічної та батьківської громадськості навчального закладу до управління його діяльністю; співпраця з громадськими організаціями.

Для забезпечення результативності та успішної діяльності закладу велику роль відіграє тісна співпраця закладу освіти з іншими соціальними інститутами дитинства, зокрема: з Дружківською гімназією  «Інтелект». Третій рік, у рамках святкування Дня Святого Миколая, учні гімназії проводять для дітей дошкільного закладу  благодійну акцію «Добрі наміри для всіх», з врученням іграшок, канцелярських товарів дітям.
  У рамках проекту "Знайомимося з рідним містом" діти середніх та старших груп відвідали міську дитячу бібліотеки ім. В.Нестайко, де досвідчені бібліотекари познайомили дошкільнят зі світом книги.
  У рамках роботи обласної лабораторії «Я і моя Україна» вихованці старших груп відвідали Крамницю народних майстрів громадської організації «Анастасія», де мали змогу познайомитися  з експозиціями, старовинними речами, одягом наших прадідів, посудом, розміщеними у крамниці.
  У рамках участі у міський благодійній акції  ПрАТ «Дружківський завод металевих виробів» з нагоди святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – педагоги, вихованці ДНЗ брали участь у виставки.
   З метою забезпечення наступності і перспективності роботи між ДНЗ та НВК №3 були складені угоди, відповідно до яких заплановані форми роботи з вихователями та вчителями початкових класів. Вихователь-методист, практичний психолог ДНЗ та педагоги побували в листопаді-місяці на відкритих уроках читання, математики та англійської мови в перших класах НВК №3 і ЗОШ №7, прийняли участь у роботі круглого столу «Наступність: дошкільний заклад – початкова школа», де розглядалися важливі аспекти питань наступності в світлі реформування української школи, стали активними учасниками заходу «Дайджест досвіду впровадження НУШ» на базі ЗОШ №17.
  Надзвичайно важливою складовою діяльності закладу освіти є питання співпраці з родинами вихованців, педагогічної просвіти батьків, залучення їх до освітнього процесу. Батьки наших вихованців – активні учасники всіх загальносадових та групових заходів.  Уже традиційним і улюбленим для членів сімей вихованців та педагогів став День відкритих дверей з нагоди святкування дня народження дошкільного закладу. Неабияку талановитість та творчу натхненність показали вихованці ДНЗ, батьки під час заходів.
  Наші батьки разом з дітьми  з душею і теплом надавали допомогу в оформленні групових приміщень до тематичних свят до Великодня, Нового року, свят Осені та Зустрічі весни.

7. Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльності навчального закладу. Реагування керівника на зауваження та пропозиції, викладені батьківським комітетом, радою, батьками, представниками інших органів громадського самоврядування.

Одним із напрямків роботи керівника дошкільного навчального закладу є робота зі зверненнями громадян.
  Робота зі зверненнями громадян в ДНЗ № 4 «Сонечко» ведеться відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента від 07.02.2008 року №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування».
  Кількість звернень всього за період вересень 2018р. – травень 2019р. – 121:

1. Реєстрації дитини в електронній черзі на вступ до дошкільного
навчального закладу – 32
  2. Надання довідки за місцем вимоги – 15
  3. Запис та влаштування на роботу – 11
  4. Подання заяв на пільги щодо малозабезпеченості - 76

Всі звернення були розглянуті і вирішені. За звітний період до ДНЗ Письмових звернень, звернень по телефону та звернень на електронну адресу закладу не було.

Дякую за увагу!