Навчально-виховний процес а Дружківському ДНЗ №4 "Сонечко"Навчально-виховний процес а Дружківському ДНЗ №4 "Сонечко"

 

ОСНОВНІ ПРІОРИТЕТНІ ЗАВДАННЯ
ДНЗ №4 «СОНЕЧКО»
НА 2020 – 2021 НАВЧАЛЬНИЙ РІК:

1.    Забезпечити системний підхід до охорони життя і збереження здоров’я дітей шляхом створення безпечного розвивального середовища, оптимізації рухової активності у повсякденному житті, впровадження системи природовідповідних засобів.
2.    Продовжити роботу щодо всебічного і соціального розвитку
дошкільників, активізації їх пізнавальної діяльності шляхом використання ігрових технологій в освітньому процесі.
3.    Спрямувати діяльність педагогів на впровадження в практику сучасних підходів та умов математичного розвитку дошкільників.
4.    Створення психолого-педагогічних умов для формування соціальної адаптації старших дошкільників до навчання в контексті НУШ.
5.    Підвищення психолого педагогічної культури батьків, ефективної партнерської взаємодії у вихованні та розвитку дітей завдяки розширенню форм та видів співпраці з ними.

Діяльність1

Методична робота з педагогічними кадрами в ДНЗ спрямована на вирішення єдиної методичної проблеми «Організація роботи щодо формування здорового дошкільника засобами оздоровчих сил природи»

 

 

Діяльність3

Організація освітньої діяльності в дошкільному навчальному закладі у 2019 - 2020 навчальному році здійснюється відповідно до Законів   України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Указу Президента України від 13.10.2015 № 580/2015 «Про стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки», Базового компоненту дошкільної освіти, Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді (затверджено наказом МОН України від 16.06.2015 № 641), Положення про дошкільний навчальний заклад (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2003 № 305), Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів (затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 234), Гранично допустимого навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності затверджено наказом МОН України від 20.04.2015 № 446), листа МОН України «Щодо організації діяльності закладів дошкільної освіти у 2020-2021 навчальному році» від 30.07.2020 №1/9-411, інших нормативно-правових актів.
Навчально - виховний процес у дошкільному закладі здійснюється відповідно програми виховання і навчання дітей від 2 до 7 років  «Дитина», програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт».   Корекційно-відновлювальна робота у групах спеціального призначення для дітей з вадами зору та з порушенням мови здійснюється за програмою для спеціальних закладів для дітей з вадами зору та порушенням мовлення.
Щоденна кількість і послідовність занять у групах визначена розкладом, який складається відповідно до санітарно-гігієнічних, педагогічних вимог та специфіки групи і затверджується завідуючим ДНЗ.
У дитячому закладі визначена українська мова навчання та виховання дітей.

 

Навчально-виховний процес у Дружківському ДНЗ №4 "Сонечко"

 

НА ДОПОМОГУ ВИХОВАТЕЛЮ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

З метою створення максимально безпечних умов для вихованців та працівників, забезпечення стабільного та впорядкованого відновлення освітнього процесу в ЗДО комунальної власності міста усіх типів, враховуючи інструктивний лист Міністерства освіти і науки України від 22.05.2020 №1/9-269 «Щодо відновлення діяльності закладів дошкільної освіти», в умовах карантинних обмежень вихователям та спеціалістам рекомендується:
1.    Дотримуватись протиепідемічних заходів по ДНЗ (ясла-садок) №4 «Сонечко», розпорядку та режиму дня з урахуванням індивідуальних та вікових особливостей вихованців груп.
2.    Запровадити щоденні ранкові емоційні дистанційні привітання, сюрпризні моменти.
3.    Обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми і персоналом та потребують використання значної кількості додаткового інвентарю.
4.    Не використовувати м’які іграшки.
5.    Адаптувати предметне розвивальне ігрове середовище в групах для навчальної та інших видів дитячої діяльності таким чином, щоб забезпечити максимально можливе дистанціювання: задіяти увесь периметр групового приміщення, розмістити столи з дотриманням дистанції в 1,5 метри від дитини до дитини.
6.    Зосередити увагу на формування та удосконалення гігієнічних навичок вихованців відповідно до Базового компонента дошкільної освіти, навичок самообслуговування.
7.    Спланувати ігрові форми навчання дітей дошкільного віку правилам етикету кашлю, миття рук із урахуванням віку дітей.
8.    Дотримуватись графіку виходу на прогулянку.
9.    Надавати пріоритет активностям, що проводяться на відкритому повітрі.
10.    Під час першого тижня навчання першими заняттями провести заняття здоров’я, на яких зосереджується увага на знаннях щодо профілактики вірусних захворювань та контролю самопочуття. Усі учасники освітнього процесу повинні дотримуватись правил особистої гігієни, що забезпечить захист від вірусів та сприятиме запобіганню захворювань.
11.    Усі навчально-виховні заходи та режимні моменти з дітьми проводяться за умови максимально можливої ізоляції однієї групи від іншої.
12.    Після кожного виду діяльності проводити санітарно-гігієнічні заходи.
13.    Розмістити для дітей над мийками інфографіку з правилами миття рук.
14.    Уникати фронтальних форм освітньої роботи, ігор, які передбачають тісну взаємодію один з одним (хороводні ігри, об’єднуючі ігри, командні спортивні змагання, ігри з передаванням предметів тощо).
15.    Планувати та проводити ігри, спрямовані на розвиток невербального спілкування («Дзеркало», «Роби як я», «Крокодил», «Відгадай і назви»).
16.    Використовувати правило «Піднятої руки», що надасть можливість обмежити контакт з дорослими і однолітками.
17.    Разом з дітьми встановити правила поведінки і перебування в ігрових осередках.
18.    Не залучати дітей до чергування по їдальні; до чергування в куточку природи – не більше 1 дитини.
19.    Особливу увагу приділяти особистій гігієні дітей: мити руки перед прийомом їжі та після, після прогулянки, після відвідування туалету тощо, користуватися паперовими рушниками.
20.    Під час організації рухливої діяльності дітей на прогулянці створювати умови для керованої рухової діяльності (доріжки перешкод в різних місцях майданчика, умови для стрибків, підлізання, рівноваги тощо), ігрової, трудової діяльності, з метою непрямого впливу на діяльність дітей.
21.    Доцільними у використанні під час прогулянки будуть зображення на асфальті у вигляді лабіринтів, змійок, класиків тощо.
22.    Не використовувати ігри з піском.
23.    Щоденно планувати та проводити форми роботи, тематика і зміст яких спрямовані на формування навичок культури здоров’я.
24.    Проводити роз’яснювальну роботу з вихованцями (з урахуванням вікових особливостей) щодо необхідності дотримання правил перебування в приміщенні, на майданчику закладу дошкільної освіти в умовах карантину.
25.    З метою врівноваження емоційного стану дітей та забезпечення контролю за процесом засипання, використовувати рекомендовані МОН України 15 хвилин читання україномовної літератури перед сном.
26.    В умовах адаптивного карантину проводити музичні заняття на групових ділянках, або спортивному майданчику із використанням технічних засобів (мікрофон, колонки, ноутбук), з дотриманням відповідної дистанції між дітьми та дорослими.
27.    На музичних заняттях на вулиці можна використовувати такі види діяльності: співи у безвітряну погоду (повторення знайомих пісень та вивчення нових під аудіо запис музичного супроводу), музично – ритмічні рухи, музичні рухливі ігри без пересування по майданчику (на місці, рухи навколо себе), музично – рухова творчість: танки-імпровізації, танки-фантазії, етюди (на задану тематику, музику, образ), музично-ігрові вправи без атрибутів, повторення музичного ритму оплесками, притупами, ритмічні руханки (поєднання рухів з оплесками та притупами), слухання музики, імітація гри на музичних інструментах (під музичний супровід, фонограму), музично-дидактичні ігри.
28.    Ранкову гімнастику, заняття з фізкультури проводити на групових майданчиках, спортивному майданчику без індивідуальних атрибутів, предметів, з дотриманням рекомендованої дистанції між дітьми та педагогами.
29.    Активно використовувати колове тренування (один за одним на певній відстані), «доріжку перешкод».
30.    Серед рухливих ігор використовувати ті, що надають можливість розмістити дітей на певній відстані, визначеній педагогом заздалегідь (намальоване коло, проведені лінії, покладений кубик тощо). Наприклад, «Знайди свій будиночок», «Пташки в гніздах».
31.    Доцільними будуть ігри за словесною вказівкою педагога: «Великани-карлики» (ходьба великим та дрібним кроком), «Холодно-тепло» (ходьба на носках, напівприсядки), «Зроби фігуру» (ходьба, рівновага), «Заборонений рух» (орієнтування в просторі).
32.    Удосконалювати навички таких основних рухів: стрибки, біг, ходьба, рівновага (виключити метання).
33.    Упродовж дня активно використовувати руханки (рухи під музику) як ранкову гімнастику, фізкультурну паузу, фізкультурний комплекс на свіжому повітрі, як частину фізкультурного заняття, як розвагу.
34.    Практичному психологу в кабінеті проводити лише індивідуальні форми роботи, з подальшим провітрюванням та дезінфекцією матеріалів після кожного заняття. Не використовувати в роботі неструктуровані матеріали (звичайний пісок, кінетичний пісок, манка тощо), пластичні матеріали (пластилін, глина, тощо), тканинні матеріали та паперові.
35.    Групові форми роботи максимально проводити на свіжому повітрі, під час прогулянки. Використовувати лише ті з них, які не передбачають фізичних контактів між дітьми.
36.    Налагодити дієвий зворотній зв’язок із батьками групи.
37.    Перевести інструктажі для батьків та інші форми роботи в онлайн-площину задля уникнення скупчення людей та мінімізації фізичних контактів.

 

МОЗ опублікувало мультфільми з рекомендаціями про коронавірус (ВІДЕО)

Короновірус

Посилання:   https://uatv.ua/moz-opublikuvalo-multfilmy-z-rekomendatsiyamy-pro-koronavirus-video/

                         https://www.youtube.com/watch?v=fJpFv6Gbtsw&vl=ru

                         https://www.youtube.com/watch?v=h6Pk5TFoB8I&feature=youtu.be

                         https://www.youtube.com/watch?v=_Rjs5zpCuNI

                         https://www.youtube.com/watch?v=hd_kEZEHkdo

Рухливі ігри безконтактніРухливі ігри безконтактні

Картотека ігор з дотриманням дистанціїКартотека ігор з дотриманням дистанції

 

Навчально-виховний процес у Дружківському ДНЗ №4 "Сонечко"

 

В и д и: І молодша група, ІІ молодша група, Середня група,Старша група.. Ранкова зустріч дітей, огляд.   Ігри, індивідуальне спілкування.   Ранкова гімнастика.   Підготовка до сніданку.. Сніданок   Ігри, підготовка до прогулянки, вихід на прогулянку.   Прогулянка, ігри, групові, підгрупові, індивідуальні, заняття, самостійна діяльність дітей, спостереження, повітряні та сонячні процедури.   Повернення з прогулянки, водні та загартуючи процедури.   Підготовка к обіду, обід.   Підготовка до сну, сон.   Поступовий підйом, водні процедури.   Підготовка до полуденка, полудень.   Прогулянка. Повернення дітей до дому.  

 

  Навчально-виховний процес у Дружківському ДНЗ №4 "Сонечко"

 

 

 

Заняття груп у дошкільному навчальному закладі №4 "Сонечко"

Розклад занять по групах ДНЗ №4 «Сонечко»

на 2020-2021 навчальний рік