Поради медичної сестри Дружківського ДНЗ №4 "Сонечко"

 

 Профілактика простудних захворювань

Профілактика простудних захворювань-поради медичної сестри Дружківського ДНЗ №4 "Сонечко"З настанням міжсезоння (восени або навесні) як ніколи актуальним стає питання профілактики простудних захворювань. Кожну маму хвилює питання, як уникнути простудних захворювань взагалі або мінімізувати тривалість та інтенсивність застуди. Отже, ось кілька важливих моментів, які допоможуть Вам попередити застуду:

Наш друг — правильна температура

1. Температура повітря в кімнаті повинна бути не вище +22.

2. Також дитину на вулицю одягаємо по погоді. Не кутайте в 33 одежини, але й не допускайте попадання холодного повітря під одежу (наприклад, допоможе бодік і одягнений наверх светрик).

3. Якщо за вікном дощик, але при цьому холодно, не забудьте одягнути теплі шкарпетки в резинові чобітки.
Зволоження та доступ свіжого повітря в квартирі

   У холодну пору року особливо актуальна тема зволоження повітря. Так як різні обігрівачі, батареї, як і кондиціонер, висушують повітря, а це в свою чергу призводить до сухості слизової оболонки носоглотки і прямого попадання мікробів всередину організму. Тому вкрай важливо зволожувати повітря в квартирі: регулярно провітрювати приміщення, спати з відкритою кватиркою, робити вологе прибирання (при цьому позбавитися від речей, які активно збирають пил) і використовувати зволожувач повітря. Також рекомендується промивати носик дитини сольовим розчином.

 Часті прогулянки на вулиці

   Гуляти з малюком на вулиці потрібно якомога частіше. Осінь і рання весна — не виняток. Нехай це навіть будуть короткі прогулянки по 30-40хвилин, але за день їх буде 2-3. Прохолодне повітря і контраст температур роблять позитивний вплив на дитячий організм. Тільки при цьому, звичайно, одягайтеся по погоді.

   Загартовування

   В якості профілактики простудних захворювань також можна використовувати загартовування. Правда, починати загартовування потрібно набагато раніше і стартувати з періоду абсолютного здоров’я малюка. Ефект загартовування створюється завдяки різниці температур. Влітку температура повітря вище температури води. А в басейні навпаки вода має більш високу температуру в порівнянні з повітрям. Так вода в басейні +34 градуси для немовлят, для дітей старшого віку — +32, а от температура повітря вже +26 градусів, у роздягальні — +23-24 градуси. Тільки не починайте різко процедуру загартовування. Якщо Ви вирішили почати загартовуватися вдома, робіть це поступово. Наприклад, почніть з обливання водою з температурою +36 (температура тіла) і через кожні три-чотири дні знижуйте температуру води на 1-2 градуси. Бажано зупинитися на порозі 12-13 градусів і далі обливатися саме такою водичкою.

Вітаміни і ліки

   Правильне харчування — кращий спосіб забезпечити вітамінам дитину. А ось годувати малюка одноманітною їжею і компенсувати нестачу вітамінів медичними вітамінними препаратами не варто. Взагалі намагайтеся давати дитині якомога менше ліків і ніколи не займайтеся самолікуванням. А з народних методів з метою профілактики простудних захворювань використовуйте натуральні компоти з сухофруктів, варення (всім відома користь малинового варення), відвари з цілющих трав. Пам’ятайте про вітамін С, він украй важливий в якості профілактики застуди.

Також візьміть на замітку правила для дітей і дорослих з профілактики ГРВІ:

  • мийте руки з милом, особливо після сякання, перед їжею або перед її приготуванням;
  • намагайтеся зайвий раз не доторкатися руками до очей, носа і рота;
  • чхаючи і кашляючи, прикривайте рот;
  • сякатися в паперові носові хустки і відразу викидайте їх;
  • намагайтеся користуватися індивідуальними чашкою, склянками і столовими предметами;
  • уникайте тісного контакту з хворими на ГРВІ.

 

ОСОБИСТА ГІГІЄНА ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

Особиста гігієна дітей дошкільного віку у Дружківському ДНЗ №4 "Сонечко"У людини ставлення до власного здоров'я формується з дитинства. Велике значення у збереженні та зміцненні здоров'я дитини має гігієнічне навчання та виховання. Це – обов’язок батьків.
Особиста гігієна - це догляд за своїм тілом та дотримання його в чистоті. Шкіра захищає тіло людини від хвороб. Коли дитина бігає, стрибає, їй стає жарко і на шкірі з'являються крапельки поту. Крім того, на шкірі є тонкий шар жиру, так званого шкірного сала. Якщо шкіру довго не мити, на ній накопичуються жир і піт, де і затримуються частки пилу. Так, шкіра стає брудною, грубою і перестає захищати тіло.
Щоранку діти повинні вмиватися: мити обличчя, руки, шию, вуха. Також необхідно робити це після прогулянок та увечері. Для процедури вмивання варто заздалегідь приготувати рушник і мило, за відсутності крана з водопровідною водою – кувшин або таз. Рушник слід вішати на гачок, а не накидати собі на шию чи плечі, бо на нього під
час умивання потраплятимуть бризки води і він буде мокрим і брудним. Умиватися краще роздягненим до поясу або в трусиках та майці. Спочатку варто гарно вимити руки з милом під струменем води, але в жодному випадку не мити руки в ємності. Руки слід намилювати один-два рази з обох боків та між пальцями, потім добре змити мильну піну та перевірити чистоту нігтів. І лише тоді, уже чистими руками, мити обличчя, вуха та шию. Після вмивання необхідно витертися насухо чистим, сухим рушником, який в кожної дитини має бути особистим. Якщо дитина добре вмивалася, то рушник залишатиметься чистим.
Починаючи з чотирьох років, дитина має навчитися самостійно мити обличчя, вуха, верхню частину грудей і руки до ліктів, а з 5-7 – річного віку обтиратися до поясу. Варто допомогти дитині після вмивання гарно розтертися рушником до відчуття приємної теплоти.
Перед сном обов’язковим є миття ніг, тому що на них дуже сильно потіє шкіра і накопичується бруд. Якщо не мити ноги щодня, носити брудні шкарпетки, панчохи, то це все сприяє появі попрілостей та натирань, а також може призвести до виникнення грибкових захворювань. Після миття ноги необхідно ретельно витерти рушником, який спеціально призначений для цієї процедури.
Неоціненне значення має вечірній душ. Так, водні процедури ввечері мають не лише гігієнічне значення, але й сприяють загартуванню, добре впливають на нервову систему та сприяють швидкому засипанню.
Рекомендується старанно мити волосся, тому що на ньому накопичується багато шкірного жиру, бруду і пилу. Обов’язковою є гігієна нігтів на пальцях рук і ніг. Під довгими нігтями, зазвичай, накопичується бруд і видалити його важко, тому раз на тиждень нігті необхідно акуратно підрізати. В жодному випадку не можна гризти нігті!
Особливої уваги вимагають руки та їх чистота. Дитині мають пояснити, що руками вона тримає різні предмети: олівці, ручки, книжки, зошити, м'ячі, іграшки; гладить тварин, торкається різних предметів (ручок, ланцюгів, гачків та інших предметів) у туалетних кімнатах. Бруд, часто невидимий, що знаходиться на цих предметах, залишається на пальцях. Якщо брати немитими руками продукти харчування, то бруд потрапляє спочатку до рота, а потім до організму. Тому необхідно мити руки перед їжею, після відвідування туалетної кімнати, після будь-якої іншої діяльності (прибирання кімнати, роботи на присадибній ділянці, гри з тваринами і тому подібне) та перед сном.
Дитина має стежити за чистотою зубів і доглядати їх, оскільки стан зубів впливає на здоров'я, настрій, міміку і поведінку людини. Дуже важливо своєчасно розпочати догляд за порожниною рота і зубами дитини. Дитина має чистити зуби вранці і ввечері перед сном.
Із раннього віку необхідно привчати дитину користуватися носовою хустинкою. Варто пояснити, що під час кашлю чи чхання з носоглотки виділяється велика кількість мікробів і, якщо не користуватися носовою хустинкою, то разом з бризками відбувається зараження оточуючих. Дитина повинна мати окрему хустинку для носа і окрему хустинку для очей (особливо під час захворювання), щоб уникнути потрапляння інфекції з носа до очей і навпаки.
Хустинки мають бути завжди чистими. Змінювати їх необхідно щодня, навіть якщо вони не були використані. Витирати рот, обличчя, перев'язувати подряпину необхідно лише чистою хустинкою.

Медична служба У Дружківському ДНЗ №4 "Сонечко"