Історія дошкільного навчального закладу №4 "Сонечко"

Дитячі ясла №4 «Сонечко» були засновані у 1968 році, мали статус російскомовного та належали до ЦМЛ. Будівництво закладу очолювало будівельне підприємство «СУ-5». Завідувачі Малихіна Олександра Василівна и Сорокоумова Раїса ІванівнаТиповий проект будівлі закладу був розрахований на 280 місць. Завідувачем закладу була призначена Малихіна Олександра Василівна. Перша книга наказів та розпоряджень була почата 01.07.1968 року. Перший наказ був про призначення завгоспом Шейко Олександри Андріївни, шеф-кухар був зарахований до д/я 20.11.1968 року, перша пральня – Швець Зінаїда Єгорівна, няня-прибиральниця – Гома Світлана Олексіївна, нічна няня-санітарка – Красюкова Лідія Тімофіївна, постачальник продуктів харчування для дітей – конюх-візник – Савін Микола Анастасович, Будинок ДНЗ №4 Сонечко 1968 рікрахівник-касир – Гончарова Марія Василівна, медичні сестри: Олешко Л.О., Черкасова О.А., методист – Шкодіна Є.І., однією з перших вихователем призначена Баєвська Лариса Григорівна (яка пропрацювала у ДНЗ до 2011 року), Гома Яна Іванівна, Мартинова Л.О., Андрєєва В.О., Олійник О.В. та інші. Свій трудовий шлях розпочали Зінов’єва Л.П. (колишній завідувач ДНЗ №5 «Червона шапочка»), методист та завідувач  я/с  №4 Сорокоумова Р.І., Грибанова С.В. (колишній завідувач ДНЗ №3 «Колобок»), які зараз знаходяться на заслуженому відпочинку.
У 1978 року вперше вихователі я/с №4 «Сонечко» поїхали на курси підвищення кваліфікації до м.Єнакієво.
Згідно з рішенням виконкому №24 від 01.10.1980 року дитячі ясла були  передані до системи освіти з наступною реорганізацією в ясла-садок.
1988 рік перша атестація вихователів я/с: Шведової Н.М., Черкашеної Л.Г., Самойлової Т.В. (яка нині працює вихователем-методистом ДНЗ), були введені щоденні заняття з фізичної культури.
До 1995 року завідувачем закладу була Сорокоумова Раїса Іванівна.
Заіідувач-Хохлова Ллілія ІванівнаСерпень 1996 рік – завідувачем я/с №4 «Сонечко» призначена Хохлова Лілія Іванівна.
01.01.1997 рік – до я/с №4 «Сонечко» були передані 2-і групи дітей та персоналу з я/с №21 «Зайчик» (який готувався до закриття).
Вересень 1998 року – вперше було відкрито 2-і групи спеціального призначення для дітей з вадами мови.
У 2001 році одним з перших у місті я/с №4 «Сонечко» присвоєно статут україномовного закладу.
2001 рік були передані 1-а група дітей спеціального призначення для дітей з вадами зору та персонал з я/с №1 «Дюймовочка», 1-а група для дітей з ЗПР з я/с №29 «Журавушка».
У 2002 році я/с перейменовано на дошкільний навчальний заклад ясла-садок комбінованого типу №4 «Сонечко» Дружківської міської ради Донецької області.
Будинок ДНЗ №4 Сонечко2004 рік затверджений Статут ДНЗ.
2006 рік – вперше була проведена атестація ДНЗ.
На 01.09.2012 року в ДНЗ працювало 12 груп, в них 266 дітей:
2 групи для дітей ясельного віку (до 3-х років)
10 груп для дітей за 3-х до 6-ти років.
Працювало 65 працівників:
обслуговуючий персонал – 34;
медичний персонал – 3;
педагогів – 28, з них фахівців:
практичний психолог – 1;
вчитель-логопед – 2;
музичний керівник – 2;
вихователі – 22;
вихователь-методист – 1.
Функціонувало 7 профільних груп за напрямками роботи:
екологічний
логіко-математичний;
гуманітарний;
фізкультурно-оздоровчий.
На ділянках садкаДіють гуртки для дітей: театральний, пісенний, літературний, математичний, ручної праці, зображувальний, з навчання дітей англійської мови.
Пріоритетним напрямком роботи ДНЗ в освітньо-виховному процесі є: турбота про фізичний, інтелектуальний, моральний, естетичний, креативний розвиток вихованців, безпека життєдіяльності дитини, розкриття потенційних можливостей. ДНЗ працює за програмою «Дитина».
Створені відповідні умови для дітей: затишні естетично оформлені групи, предметно-розвивальне середовище, дидактичні матеріали, обладнання для загартування, фізкультурні куточки в усіх вікових групах, холи закладу, музичний та спортивний зал.
Протягом останніх років ДНЗ набув сучасного естетичного вигляду. З’явилася відсутня тривалий час огорожа навколо будівлі, були оформлені ігрові майданчики: нестандартне фізичне, ігрове обладнання, бесідки, створені клумби. Природне середовище є окрасою садочка, яке використовується для екологічного та естетичного виховання малюків.
Зрозуміти дитину, не нав’язуючи їй своїй волі, допомогти їй бути самій собою, усвідомлюючи себе як особистість – мета працівників ДНЗ №4 «Сонечко».

Вестибюль ДНЗ №4 Сонечко