Дружківський ДНЗ №4 "Сонечко" Гурткова робота.

Дружківське ДНЗ №4

З метою реалізації завдань пріоритетного напрямку роботи «Розвиток творчих здібностей дошкільників через різні види діяльності» в нашому дошкільному закладі створена система гурткової роботи, яка є важливою складовою освітньо-виховного процесу.
Щороку педагогами закладу проводиться  діагностування нахилів дітей до різних видів діяльності. За його результатами та з врахуванням побажань дітей, батьків організовується робота гуртків різного спрямування.
Вся гурткова робота проводиться на безоплатній основі згідно з розкладом, затвердженим  педагогічною  радою.
Робота гуртків будується за авторськими перспективними планами, складеними їх керівниками на основі власних доробок, запозиченого перспективного педагогічного досвіду, освітніх технологій.
В кінці навчального року проводиться  тиждень звітів роботи гуртків ДНЗ.

У нашому садочку функціонують декілька гуртків:

* Екологічний гурток «Краплинка» , група №1
Мета:    Ознайомлювати дітей старшого дошкільного віку з одним із видів української культури – народною медициною; з різними видами корисних та лікарських рослин;
 дати елементарні знання про цілющі властивості лікарських рослин.
Керівник: Петрусенко М.В., Страшненко А.К.

* Гурток «Умілі рученята», група №2

Мета: Навчити дітей основним прийомам в аплікаційній  техніці « паперова пластика» (обривання, скочування в грудку); розвивати дрібну моторику, окомір, творчу фантазію, естетичне сприйняття; виховувати навички акуратної роботи з папером.

Керівник: Мінка І.А.

* Гурток  «Паростки добра»  за спадщиною В.О. Сухомлинського , група №3
Мета:    Формувати у дітей уявлення про безкорисливість, доброту, як найважливішу моральну якість людини й людських взаємин. Розвивати вміння жити в суспільстві. Виховувати патріотичні почуття.
Керівник:  Казанцева О.П.

* Гурток «Пізнавайка», група №4

Мета:  Розвивати інтелектуальні здібності дітей старшого дошкільного віку за допомогою ігор і вправ.

Керівник: Чумак В.О.

* Екологічний гурток «Лабораторія юного дослідника », група №5

Мета: Формувати у дітей пізнавальну активність, допитливість, прагнення до самостійного пізнання світу природи.

Керівник: Нікуліна О.О.

* Гурток «Цікава сенсорика», група №6

Мета:  Навчити дітей отримати цілісне уявлення про предмет, групувати їх за кольором, формою, сприяти розвитку дрібної моторики рук та тактильних відчуттів.

Керівник:  Кишинська М.І.

* Гурток ручної праці «Веселка»,  група №7

Мета:  Розвиток ручної вмілості у дітей через зміцнення дрібної моторики пальців рук та організацію спільного образотворчого творчості дітей та дорослих. Формувати зацікавленість різними видами художньої праці.

Керівник:  Панаріна М.А.

* Гурток «Барвистий світ»,  група №8

Мета:  Знайомити дітей з художніми засобами, різними техніками та прийомами малювання. Навчити правильно користуватися інструментами для нетрадиційного малювання. Розвивати творчу уяву, фантазію дітей.

Керівник: Кригіна Г.С.

* Гурток художньої ручної праці «Паперова казка», група №9

Мета:  Вчити виготовляти поробки з паперу різної фактури, застосовуючи методи ТРВЗ та нетрадиційні прийоми. Виховувати інтерес до художньої ручної праці. Розвиток творчості, креативних здібностей.

Керівник:  Заводчикова Л.А., Застава Т.Ю.

* Гурток з конструювання «Лего», група №10

Мета:   Ознайомити дітей з конструктором Лего. Вчити дітей конструювати за зразком, з опорою на схеми, за власним задумом, самостійно підбирати необхідні деталі за величиною і кольором. Розвивати дрібну моторику рук, уяву, пам'ять, образне мислення, творчість.

Керівник:  Дерев’янко В.А.

* Музичний гурток «Джерельце»
Мета:  Ознайомлення дітей з різновидами музичних інструментів і музичних іграшок; навчання колективній грі на дитячих інструментах. Заохочувати до музикування, грі в оркестрі; сприяти розвиткові виконавських та творчих здібностей дітей.

Керівник: Бур’янова О.М.

Графік  роботи  гуртків : СЕРЕДА  кожного тижня