Робота з батьками У Дружківському ДНЗ №4 "Сонечко"      

 

Робота з батьками У Дружківському ДНЗ №4 "Сонечко"

ШАНОВНІ  БАТЬКИ!!!

Ви можете підтримати діяльність нашого дошкільного навчального закладу щодо покращення матеріально-господарчої бази, з метою створення належних умов для перебування дітей в дошкільному закладі, перерахувавши благодійні внески на спеціальний рахунок.


Р/С  UА808201720314231004302023569
Для ДНЗ №4 «Сонечко»
Відділ освіти Дружківської міської ради
м. Дружківка, вул.Чернігівська 1а
ДКСУ в м.Київ
ЄДРПОУ (ОКПО) 02142848
МФО 820172

 

Отримати інформацію щодо потреб ДНЗ №4 «Сонечко», використання бюджетних та благодійних внесків, які надходять в навчальний заклад, можна за посиланням у інтернеті:
openschool.ua

 

Дружківський ДНЗ №4 "Сонечко"-поради батькам

УВАГА, БАТЬКИ!!!


Під час карантину запис дитини до електронної черги в ДНЗ №4 «СОНЕЧКО» здійснюється в електронному режимі. Щоб зареєструвати дитину на чергу у дошкільний навчальний заклад №4 «Сонечко» Вам необхідно:
-    Зайти на сайт ДНЗ, рубрика «Батькам»  https://dnz4sonechko.ucoz.net/
-    Заповнити форму реєстрації (анкета).
-    Відправити анкету на пошту дошкільного навчального закладу: 33518422@mail.gov.ua
-    Номер електронної черги по закладу буде відправлено на вашу електрону адресу.

З повагою адміністрація ДНЗ №4 «СОНЕЧКО»

Анкета

 

Короновирус

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 2 квітня 2020 р. № 255

 


ЗМІНИ,
що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України
від 11 березня 2020 р. № 211

1. Назву і текст постанови викласти в такій редакції:

“Про запобігання поширенню на території України
гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої
коронавірусом SARS-CoV-2

Відповідно до статті 29 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі — COVID-19), з урахуванням
рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 р. Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Установити з 12 березня 2020 р. до 24 квітня 2020 р. на всій території України карантин.
2. Заборонити до 24 квітня 2020 р.:
1) з 6 квітня 2020 р. перебування в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно;
2) з 6 квітня 2020 р. переміщення групою осіб у кількості більше ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводження осіб, які не досягли 14 років, батьками, усиновлювачами, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями, іншими особами відповідно до закону або повнолітніми родичами дитини;
3) перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 14 років, без супроводу батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, інших осіб відповідно до закону або повнолітніх родичів дитини;
4) відвідування закладів освіти її здобувачами;
5) відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та в разі службової необхідності;
6) відвідування спортивних та дитячих майданчиків;
16) перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус;

 

Сім’я і дошкільний навчальний заклад – два важливі інститути соціалізації дитини.
І хоча їх виховні функції є різними, для всебічного розвитку дитини необхідна їх взаємодія.
Якщо дошкільний навчальний заклад сприяє інтеграції дитини в соціум, то сімя повинна забезпечити індивідуалізацію розвитку дитини.

Дружківський ДНЗ №4 "Сонечко"-поради батькам

УВАГА, БАТЬКИ!!!

   

   

   

   

Пам’ятка про самоізоляцію

    Що означає «самоізоляція»?
Самоізоляція означає, в першу чергу, утримання від контактування з іншими людьми для того, щоб зменшити ризики інфікування. Це включає будь-які ситуації, коли ви можете тісно контактувати з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше 1 метра або тривалістю понад 15 хвилин). В тому числі публічні заходи, робота, навчання, релігійні служби, спортивні змагання, розважальні заходи, користування транспортом, екскурсії, відвідування ресторанів тощо.
    Виключенням є лише звернення за медичною допомогою.
    Для кого потрібна самоізоляція?
    Самоізоляція потрібна, в першу чергу, якщо:
♦    Ви очікуєте результатів тесту на новий коронавірус
COVID-19.
    Якщо ви близько контактували з особами, що захворіли на COVID-19.
♦    Якщо ви нещодавно повернулись з провінції Хубей Китайської народної республіки, Ірану, окремих регіонів Італії (Ломбардія, Пьемонт та Венето) – навіть при відсутності симптомів.
    Якщо ви нещодавно повернулись з Китаю (окрім провінції Хубей), Таїланду, Японії, Південної Кореї, Сінгапуру, Малайзії, Тайваню та відчуваєте кашель, ускладнення дихання та/або підвищення температури.
    Скільки триває самоізоляція?
    Якщо вам було рекомендовано або ви прийняли рішення про самоізоляцію, вона повинна тривати не менше 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції – подорожі, контакту з хворим тощо.
    Як підготуватись до самоізоляції?
    По-перше, спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому або приймати відвідувачів та гостей, в тому числі поясність це друзям та родичам, а також спробуйте обговорити умови дистанційної роботи з роботодавцем.
    Збережіть контакти вашого лікаря та попередньо повідомте його про ваше причини вашого рішення про самоізоляцію, а також оберіть контактну особу з кола ваших друзів або родичів, до яких ви будете звертатись в першу чергу за допомогою.

    Що робити, якщо я живу не сам/сама?
    Якщо ви проживаєте з сім’єю чи сусідами, намагайтесь ізолюватись в окремій кімнаті, яку є можливість провітрювати. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/або туалетом, а також харчуватись і готувати їжу окремо – скористайтесь нею.
    Не забувайте про загальну гігієну, регулярне миття рук з милом, прибирання, в тому числі вологе прибирання поверхонь, гігієну кашлю та використання одноразових серветок та хустинок. При вимушених контактах з людьми, за можливості, одягайте медичну маску та викидайте її після використання або забруднення.
    Якщо у вас є домашні улюбленці, ізолюйте себе від них також, або мінімізуйте контакт з ними.
    Як мені харчуватися та здійснювати покупки?
    Спробуйте мінімізувати походи в магазини. Якщо є можливість – попросіть друзів або родичів доставляти вам їжу до порогу дверей або користуйтесь послугами доставки з дистанційною оплатою їжі та інших необхідних товарів.

    Що робити, якщо мені необхідно покинути житло?
    Якщо все ж є невідкладна необхідність відвідати місця надання послуг – одягайте маску та мінімізуйте контакти.
    Якщо потрібно скористатись транспортом – обирайте місце біля вікна та, за можливості, в пустих рядах. Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтесь гігієни кашлю.
    Якщо вам стало зле в громадських місцях – негайно зверніться за медичною допомогою.
    Що робити якщо в мене з’явились симптоми?
    Якщо під час самоізоляції у вас з’явились симптоми – кашель, ускладнене дихання, підвищена температура – негайно зверніться за медичною допомогою та повідомте про свою історію подорожей та можливого контактування з особами, хворими на гострі респіраторні захворювання

 

Дружківський ДНЗ №4 "Сонечко"-поради батькам

Дитячий садок: для чого він?

У дитячому садку зростаюча особистість установлює систематичні зв'язки з дорослими і однолітками за межами своєї сім'ї, залучається до різних видів діяльності, оволодіває системою цінностей.

Група дитячого садка має два основних джерела впливу — це вихователь і самі діти.

Вихователь виступає насамперед джерелом пізнавальної інформації для дитини, моральних вимог, турботи про неї, підтримки і підкріплення її дій та вчинків. Приходить на допомогу, виявляє радість або занепокоєння з приводу її досягнень чи невдач.

Дитяча група — важливий чинник соціалізації зростаючої особистості. Вплив однолітка на дитину не менш значущий за роль дорослого у становленні малюка. Зокрема, зверніть увагу, як неоднаково реагує дитина на одне й те саме зауваження і за змістом, і за інтонацією, залежно від того, хто його висловлює — дорослий чи одноліток. За словами польського психолога Кемпінські, малюк зростає у двох площинах: майже вертикальній, де, з одного боку, перебуває недосяжний напівбог — Дорослий, і в горизонтальній площині, де, з другого боку — він рівноправний партнер-одноліток. Дитячий садок. Для чого він?

Незамінний вплив дитячого садка на самостійну активність дошкільника. Якщо сім'я опікується малюком, то дитячий садок значно більше довіряє йому, надає можливість виявляти власну ініціативу, незалежність, критичність.

Спілкування з дитиною вдома має низку особливостей. І найперше — це абсолютне розуміння батьками жестової мови дитини. За протягнутою дитячою рукою і певним відповідно інтонованим вигуком «У-у!» чи «М-м!» батьки чітко бачать потребу малюка і задовольняють її цілком. Наразі дитина росте з абсолютною впевненістю, що її розуміють. А мамині нарікання на те, що 1,5—2,5-річний малюк майже не говорить, розбиваються об її ж власну готовність зрозуміти свою дитину. Натомість спілкування дитини з вихователями вимагає від неї висловлення своїх бажань, потреб, невдоволення, ставлення до предметів, подій та людей за допомогою слів. Тому постійне спілкування з вихователями і однолітками сприяє розвитку в неї мовлення — важливого засобу взаємодії, основи соціальної поведінки. Щодень дитина удосконалює вміння висловлюватись грамотно, чітко, зрозуміло, виразно, вправляється у вияві мовленнєвих і комунікативних здібностей, засвоює визнані в групі норми поведінки.

Отже, головна перевага дошкільного навчального закладу — це можливість дитини щоденно повноцінно вільно спілкуватися з однолітками! В іграх з дітьми свого віку закладаються основи взаємодії з людьми, розвиваються вміння діяти разом, розуміти інших, допомагати і співчувати їм. Режим дня і дисципліна теж належать до переваг дитячого садка. Усі діти насправді дуже люблять порядок і режим, це батьки привчають їх до вільного плавання». Та й щоденні гарячі сніданки і обіди без домашнього печива, цукерок, сухариків з гамбургерами і жуйками підуть дитині лише на користь. Не секрет, що мами вельми рано привчають малят до фаст-фуду. Окрім цього, дитина, що пройшла через дитячий садок, легше адаптується до шкільного навчання, більше пристосована до умов навчання в школі, зокрема таких:

• працювати в групі, тобто в одному темпі, заданому дорослим;

• працювати за інструкцією дорослого;

• прийняти узагальнене ім'я «діти» і реагувати на нього;

• вміти налагоджувати стосунки з однолітками і дорослими тощо. Дошкільник, що йде у 1-й клас, оминаючи садок, частіше потерпає від зовнішньо заданих вимог до нього, його діяльності.

Любов батьківська — почуття дорогоцінне, але воно не може замінити собою педагогічного вміння і педагогічної підготовки, якої почасти батьки позбавлені.

Дружківський ДНЗ №4 "Сонечко"-поради батькам

Шановні батьки! Переконливе прохання приводити дитину до дитячого садочку до 7 годин 45 хвилин.Правила Дружківського ДНЗ №4 "Сонечко"

 

Поради батькам.

 

Шановні батьки! Якщо Ви привели дитину після початку якого-небудь режимного моменту, будь ласка, роздягніть її і почекайте разом з нею в роздягальні до найближчої перерви. Правила Дружківського ДНЗ №4 "Сонечко".

 

Поради батькам.

Шановні батьки! Оплату за харчування дитини у дитячому садочку необхідно здійснювати до 20 числа кожного місяця! Правила Дружківського ДНЗ №4 "Сонечко"

 

Поради батькам.

Харчування дітей у Дружківському ДНЗ №4 "Сонечко"

Порядок оплати за харчування дитини:

- оплата вноситься в банк по квитанції до 15 числа за місяць на перед;
- перерахування оплаченої квитанції з причин хвороби дитини здійснюється у наступному місяці;
- батьки пред'являють оплачену квитанцію вихователю;
-пільгова оплата за дошкільний заклад надається після подачі завідувачу дошкільного закладу відповідних документів на пільги. Перерахунок відбувається з моменту подачі документів;
- у випадку відсутності дитини в дошкільному закладі батьки повинні прийти за квитанцією і заплатити її, повідомивши про це вихователя.

 

Поради батькам.

 

Приєднуйтесь до Десятиліття Дій з Безпеки Дорожнього Руху 2011-2020рр

Приєднуйтесь до Десятиліття Дій з Безпеки Дорожнього Руху 2011-2020рр.

2011-2020 роки Генеральною Асамблеєю ООН оголошено Десятиліттям дій з безпеки дорожнього руху.
      У 2011 р. в Україні офіційно стартувало проголошене ООН Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху (2011-2020 рр.). Його мета – скоротити людські втрати у дорожньо-транспортних пригодах шляхом впровадження спеціальних дій на регіональному, національному та глобальному рівнях.
      Попри те, що в світі у ДТП щодня гине близько 3,5 тис. людей і десятки тисяч зазнають травм, лише 15% країн у своєму законодавстві мають всеохоплюючі напрямки, які дають змогу попередити передчасну смерть і травмування людей на дорогах.
      Головними чинниками ризику ДТП є перевищення швидкості, алкогольне сп'яніння водія, відсутність захисних шоломів у мотоциклістів, а також невикористання ременів безпеки та утримуючих пристроїв для дітей. ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я) протягом вказаних десяти років надаватиме технічну підтримку національним ініціативам, спрямованим на підвищення безпеки дорожнього руху.
      Глобальний план безпеки дорожнього руху, розроблений Комісією ООН, визначає п'ять основних напрямків боротьби з аваріями на дорогах. Зокрема, він передбачає створення ефективної системи безпеки дорожнього руху, проектування безпечних доріг, наявність активних і пасивних засобів захисту в автомобілях, безпечну поведінку учасників дорожнього руху та своєчасне надання медичної допомоги.
      «Заходи, визначені у Глобальному плані безпеки дорожнього руху, у випадку їх успішного втілення, допоможуть врятувати до 2020 р. близько 5 млн. людських життів і попередити 50 млн. важких травм», – наголошує один із представників ВООЗ.
      Проблема дорожньо-транспортної аварійності в Україні була і залишається одним із найгостріших питань, що потребують цілеспрямованих зусиль усіх державних органів влади й громадськості. За роки незалежності в Україні у ДТП загинули більше 140 тис. людей і понад 950 тис. зазнали травм. Водночас, щодня на дорогах і автошляхах держави трапляється близько 70 ДТП, у яких гине 11 осіб і близько 90 зазнають травм різної важкості. За оцінками ВООЗ, Україна за рівнем смертності на дорогах посідає п'яте місце в Європі.
      У понад 70 країнах світу з нагоди Десятиліття дій по забезпеченню безпеки дорожнього руху намічено кілька сотень заходів. Уряди цих країн готуються проводити офіційні заходи та представляти національні плани щодо підвищення безпеки дорожнього руху та розширення асортименту послуг для жертв нещасних випадків.
      Низка таких важливих національних пам'яток як Таймс-сквер у Нью-Йорку, статуя Христа-Спасителя у Бразилії, Трафальгарська площа в Лондоні, Палац культури і науки у Варшаві, Всесвітній торговий центр у Коломбо й інші будуть обладнані спеціальною підсвіткою з логотипом Десятиліття. Цей логотип є новим глобальним символом дорожньої безпеки у світі.
Життя людини має дуже велику цінність. А безпека на дорозі – це і є, насамперед, безпека життя. Пам’ятаймо про це!

 
 

Дружківський ДНЗ №4 "Сонечко"-поради батькам

Торгівля людьми – ганебне явище сучасності!

«Торгівля людьми – ганебне явище сучасності!»

У лексиконі сучасного українського суспільства усе частіше вживається термін «трафікінг» або ж «торгівля людьми». Здавалося б, людство давно забуло про явище работоргівлі, яке більшість з нас асоціюють з давньою та середньовічною історією – кріпацтвом, «чорним рабством» та іншими подібними явищами. Проте, як свідчать факти, работоргівля є  цілком сучасною реалією, чиє існування має потужне економічне підґрунтя. Ця проблема має глобальний характер, адже постраждати від торгівлі людьми може людина будь-якого віку, статі, походження, з будь-якою освітою і рівнем достатку.
Україна насамперед вважається країною походження постраждалих від торгівлі людьми. Але останніми роками вона стала також країною призначення. Так іноземці, що приїжджають в Україну із країн, де військові конфлікти продовжуються десятиріччями, у пошуках безпечного місця проживання можуть постраждати від торгівлі людьми на території України, так само, як і громадяни України, можуть потрапити у схожу ситуацію у власній країні.
Об’єднаними зусиллями світова спільнота може протидіяти торгівлі людьми: підвищення рівня інформованості населення; превентивна робота; виявлення випадків торгівлі людьми; посилення відповідальності за правопорушення, пов’язані з торгівлею людьми; ідентифікація та реабілітація жертв торгівлі людьми; надання всебічної допомоги постраждалим від торгівлі людьми; захист їх правового статусу та соціальна реінтеграція – ось приоритетні завдання суспільства у сфері протидії торгівлі людьми.
Верховна Рада України ухвалила 20.09.2011 р.Закон «Про протидію торгівлі людьми». У Законі визначено основні напрями реалізації державної політики, спрямованої на протидію торгівлі людьми; повноваження органів виконавчої влади під час здійснення заходів з протидії торгівлі людьми; механізм запобігання торгівлі людьми, боротьби з нею, надання допомоги та захисту постраждалим особам. Також закон визначає права постраждалих від торгівлі людьми осіб, які звернулися за допомогою; засади міжнародного співробітництва у сфері протидії торгівлі людьми. Крім того, передбачено посилення відповідальності за правопорушення, пов`язані з торгівлею людьми.
Торгівля людьми заборонена і карається законом України за статтею 149 кримінального кодексу.


Що таке Торгівля людьми


Визначення торгівлі людьми міститься в Протоколі ООН про попередження та припинення торгівлі людьми, який доповнює Конвенцію ООН проти транснаціональної організованої злочинності:
a) «Торгівля людьми» означає здійснення з метою експлуатації вербування, перевезення, передачу, приховання чи утримання людей шляхом погрози силою або її застосування чи інших форм примушення, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою або уразливістю стану або шляхом підкупу у вигляді платежів або користі для отримання згоди особи, що контролює іншу особу. Експлуатація включає, як мінімум, експлуатацію проституції інших осіб або інші форми сексуальної експлуатації, примусову працю або послуги,  рабство або звичаї, подібні рабству, підневільний стан або вилучення органів;
b) згода жертви торгівлі людьми на заплановану експлуатацію, зазначену вище, не береться до уваги, якщо було використано будь-якій із засобів впливу, що перелічені в п.a);
c) вербування, перевезення, передача, приховування або здобуття дитини для цілей експлуатації вважаються «торгівлею людьми» навіть в тому випадку, якщо вони не пов’язані із застосуванням якого-небудь із засобів впливу, що зазначені в п.а);
d) «дитина» означає будь-яку особу, що не досягла 18 річного віку
.


Хто є постраждалим від торгівлі людьми


Постраждалими від торгівлі людьми є чоловіки, жінки та діти всіх національностей та класів. Постраждалими часто є честолюбні молоді люди, які шукають на кращі економічні можливості. Злочинці користуються їх надіями та мріями та продають їх в експлуатацію та рабство.
Більшість постраждалих від торгівлі людьми вважають, що їхнє рішення мігрувати у пошуках кращого працевлаштування – це підконтрольний їм процес. Вони не усвідомлюють, що від самого початку їх обманюють аби лише створити ситуацію, в якій їх можна буде експлуатувати.
Постраждалим від торгівлі людьми можете бути Ви чи хтось, кого Ви добре знаєте.


Як запобігти рабства


Запам’ятайте і розкажіть своїм рідним та друзям про 10 правил безпеки:
1.    Не вірте рекламі фірми, яка не відповідає вимогам законодавства України (не вказує повної назви фірми, її адреси, номеру ліцензії та органу ліцензування, що її видав). Торгівці людьми можуть ввести Вас в оману, використовуючи:
             •     Різноманітні фірми-посередники з працевлаштування за кордоном
             •     Туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомства, агенції шоу –бізнесу
             •     Оголошення, рекламу в ЗМІ та Інтернеті
             •     Незнайомих людей, а часом навіть Ваших родичів, друзів, сусідів, знайомих.
2.    Не ведіть переговори про навчання, працевлаштування чи шлюб наодинці з агентом
             •     Запросіть взяти участь у переговорах довірену особу – це може бути Ваш юрист або хтось із Ваших близьких.
             •     Перевірте, чи має фірма ліцензію на надання відповідних послуг (навчання, працевлаштування за кордоном). Таку інформацію Ви можете отримати в  Державному центрі зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України.
3.    Зв’яжіться з Посольством країни, куди Ви плануєте подорож та дізнайтесь про правила щодо працевлаштування або навчання  іноземців.
4.    Особисто оформлюйте пакет документів та самі сплачуйте за послуги. Це не дасть можливості торгівцям людьми втягнути Вас у боргову залежність або вчинити злочин стосовно інших осіб за Вашими документами. Не користуйтеся послугами незнайомих осіб, які пропонують Вам допомогу в оформленні виїзних документів, продовженні терміну перебування на території іноземної держави.


Майте на увазі:


           •      Термін перебування  у іноземній країні зазначено у візі.
           •      Туристична чи гостьова віза не дають право на легальне працевлаштування. Це незаконно.
5.    Обов’язково укладайте відповідний контракт, складений зрозумілою для Вас мовою у двох примірниках, один з яких залишається у Вас.
6.    За жодних обставин нікому не довіряйте документів, що засвідчують Вашу особу.
7.    Обов’язково залиште рідним ксерокопію свого паспорта громадянина України, закордонного паспорта, візи, контракту про навчання чи працевлаштування, свідоцтва про народження, проїзних документів та нещодавно зроблені фотографії, а також номер телефону й адресу, де Ви збираєтеся зупинитися.
           •      Візьміть за правило постійно телефонувати рідним у домовлений день та час. Заздалегідь домовтесь з рідними про «кодове слово» у розмові, на випадок, якщо Ви не зможете вільно розмовляти по телефону, перебуваючи під чиїмось наглядом.
8.    Зробіть та тримайте при собі копії національного та закордонного паспортів. Це значно спростить процедуру відновлення документів для повернення в Україну.
9.    Не ставте себе в залежне положення, приймаючи подарунки або позичаючи гроші
10.    Якщо Ви опинилися у скрутному становищі за межами України, звертайтеся по допомогу до:
         •    Посольства або Консульства України у країні Вашого перебування, де Вам допоможуть отримати документи, що засвідчують Вашу особу, і повернутися на Батьківщину.
         •     Національного товариства Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, де Вам можуть надати можливість відновити зв’язок з рідними та повідомити їм про своє скрутне становище.
        •     Міжнародних, громадських, благодійних організацій, де Ви також зможете отримати допомогу та підтримку.
        •      Заздалегідь підготуйте та тримайте при собі перелік організацій, із зазначенням адреси та номерів телефонів, що працюють у сфері протидії Торгівлі людьми.


ТЕПЕР Ви знаєте більше про проблему торгівлі людьми та можете захистити себе !
Національна безкоштовна гаряча лінія з питань торгівлі людьми
Зі стаціонарного телефону : 0-800-505-501
З мобільного (Білайн, Київстар, МТС, life): 527

Дружківський ДНЗ №4 "Сонечко"-поради батькам